Napísali o nás

01.01.2016 08:32

 

TJ Družstevník Spišské Bystré

Veľmi zlú sezónu malo Spišské Bystré, ktoré zvíťazilo len štyri razy, pridalo remízu, no ešte aj odpočet troch bodov ich s 10 bodmi odsúdil na vypadnutie z poslednej 14. priečky. Po 12 rokoch tak Družstevník okúsi nižšiu 6. ligu PFZ. „Za podstatný problém považujem stále nedoriešené ihrisko a nechuť robiť i hrať futbal v obci. Problematický bol ešte aj úzky káder, keď sa v jarnej časti ledva pozbierali jedenásti hráči. Niektorí z nich odišli za prácou, iní skončili alebo prestúpili do iných klubov. Skoro žiadna účasť na tréningoch sa na ihrisku prejavila slabou kondíciou a zohratosťou. Mali aj veľmi dobré zápasy a boli i také, v ktorých nám neprialo futbalové šťastie. Nohy nám úplne podlomila kontumácia domáceho zápasu s Helcmanovcami pri úbohom výkone rozhodcov v stretnutí, kde napokon došlo k nepriaznivému vyvrcholeniu,“ zhodnotil nevydarený ročník člen výboru klubu Dušan Barabas, ktorý si však zo zostupu nerobí ťažkú hlavu a pozerá vpred: „V novej sezóne by sme chceli stabilizovať celkovú situáciu v kádri aj v klube. Tím vytvoríme z väčšej miery z domácich a budú to aj mladí chlapci, ktorí hrali inde alebo skončili v doraste. Predsedom ostáva Peter Zmok. Tréner „A“ mužstva Ján Vitko a vedúci Pavol Budaj na svojich pozíciách skončili a ďakujeme im za dlhoročnú prácu v klube. Z trénerskej stoličky bude tím viesť Marián Šimonovič a vedúcim sa stanem pravdepodobne ja. Po dlhých rokoch zakladáme prípravku U10 pod vedením kouča Milana Ujčika. Do 2 až 3 rokov sa vynasnažíme vrátiť do obľúbenej V. ligy, kam patríme.“ Spišské Bystré nahradí v súťaži TJ Tatran Ľubica. (mdc)

Vitko: Jesennú časť považujem za nevydarenú

Vydané 18. 12. 2015 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Jesennú časť súťažného ročníka sme zhodnotili s hrajúcim trénerom „Kubašanov“ Jánom Vitkom.

Po jesennej časti súťaže ste na 12. mieste. Ako by ste ju charakterizovali?

„Jesennú časť považujem za nevydarenú, k spokojnosti mi chýba minimálne šesť bodov.“

Získali ste 12 bodov s výrazne pasívnym skóre 20:35. S tým asi nemôžete byť spokojný.

„Na môj vkus sme strelili málo gólov a inkasovali sme priveľa. Na každý gól sme sa natrápili a dostávali sme veľmi lacné góly. Nemôžeme dostať v troch zápasoch s Hrabušicami, Nálepkovom a Veľkou Lomnicou 17 gólov. Mňa ako dlhoročného obrancu išlo na striedačke roztrhať.“

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku, alebo zápasy vonku?

„Postrácali sme veľa bodov doma a vonku sme vyhrali iba v Poprade, takže o spokojnosti nemôže byť ani reči. Najviac ma mrzí prehra doma so Smižanmi, lebo neboli lepším celkom a taktiež Harichovce si nezaslúžili u nás vyhrať, ale taký je futbal.“

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy? 

Kravany udreli v Spišskom Bystrom po obrátke

Vydané 12. 8. 2015 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. V prvom polčase sa za extrémne horúceho počasia oba tímy iba oťukávali.

Hosťom vyšiel nástup do druhej polovice súboja, keď už v 48. minúte Štefan Čonka rozvlnil sieť. V 72. minúte prišla chvíľa novej posily v drese Kravian Pavla Legáta. Po dobre zahranom rohovom kope sa zavesil do vzduchu a hlavou zvýšil na 2:0 pre hostí. Päť minút pred koncom prikrášlil triumf Kravian parádnou strelou Martin Pavličko.

„Derby zápasy bývajú nevyspytateľné, navyše je začiatok sezóny, takže je ťažké odhadovať kvalitu jednotlivých mužstiev. Bolo to o viacerých otáznikoch, je super, že sme to zvládli. V prvom polčase to bolo skôr o bojovnosti s nejakými náznakmi šancí. Mali sme vynikajúci vstup do druhého polčasu, keď sme premenili hneď prvú príležitosť. Potom sme už súpera herne zvládli. Ostatné góly boli už iba zavŕšením dobrého výkonu,“ uviedol hosťujúci Pavol Legát.

Zapísal sa gólom

Do Kravian prišiel zo štvrtoligových Spišských Vlách a v novom tíme sa ihneď zapísal gólom.

„Bol to vynikajúco zahraný center. Keď som prišiel do Kravian, prvé, čo mi  povedali bolo, že konečne prišiel hráč, ktorý má viac ako 180 cm. Očakáva sa to odo mňa, som rád, že sa to podarilo. Dúfam, že toho bude viac,“ pousmial sa stopér OFK Kravany.

 

Prečo prestúpil zo štvrtej do piatej ligy?

„Dá sa povedať, že Kravany ma kontaktovali náhodou. Cestovanie v štvrtej lige je oveľa náročnejšie ako v tejto piatej Podtatranskej. Dosť mi to už prekážalo. Človek už má svoje roky a po 35–ke klesá už aj výkonnosť. Celá táto liga je tu po blízku, čo mi vyhovuje,“ ozrejmil Pavol Legát.

Musia sa viac zohrať

„Kubašania“ predvedeným výkonom svojich fanúšikov príliš nepotešili. Na trénerskej lavičke im chýbal tréner Ján Vitko, ktorý je na dovolenke.

„Chceli sme vyhrať, máme však mladé mužstvo. Zakomponovali sme do neho veľa mladých chlapcov, dorastencov. Ideme od nuly, zohrávame sa. Dúfam, že sa budeme zlepšovať. Pri prvom góle nám prenikol do obrany rýchly hráč a dobre to trafil. Nestihli sme sa vrátiť a zoradiť. Snažili sme sa vyrovnať, no zaklincoval nás kamarát Paľko Legát, ktorý s nami kedysi hrával. Tretí gól sme dostali po dorážke,“ konštatoval Matej Lopuch z TJ Družstevník Spišské Bystré.

S akými cieľmi vstúpili „Kubašania“ do novej sezóny?

„Chceli by sme hrať o stred tabuľky. Myslím si, že máme celkom dobré mužstvo. Musíme len trénovať a viac sa zohrať,“ dodal Matej Lopuch. 

V Spišskom Bystrom majú nového trénera aj vedenie
S veľkými zmenami vstúpia do nového súťažného ročníka piatej ligy Podtatranskej v Spišskom Bystrom. V klube došlo po uplynulej sezóne k výmene vo vedení i na trénerskom poste.


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Doterajšie vedenie ukončilo v „Kubachoch“ svoje pôsobenie a do čela prišli noví ľudia na čele s prezidentom Petrom Zmokom.

K výmene došlo aj na trénerskej stoličke. Namiesto Jána Kleščíka sa kormidla ujal hrajúci kouč Ján Vitko.

„Staré vedenie asi cítilo potrebu si oddýchnuť. Zvolalo členskú schôdzu, na ktorej oznámili, že by boli radi, ak by nastala výmena. Cítili sme potrebu, aby to niekto ďalej viedol a preto sme sa viacerí bývalí futbalisti rozhodli ísť do toho. Chceme pomôcť futbalu v Spišskom Bystrom a nechceli sme dopustiť, aby futbal v tejto obci zanikol. Okrem nás nemal nikto iný záujem byť vo vedení klubu a rozvíjať tu futbal,“ povedal nám nový prezident TJ Družstevník Spišské Bystré Peter Zmok.

V novom výbore je viacero bývalých futbalistov. „Za trénera sme vybrali Jána Vitka, ktorý je rodákom zo Spišského Bystrého. Má veľa hráčskych skúseností aj z vyšších súťaží, ktoré môže posúvať ďalej,“ doplnil Zmok.

Ponuka ho zaujala

Nový tréner sa na novú prácu teší a verí, že s mužstvom majú pred sebou úspešnú sezónu.

 

„Oslovilo ma nové vedenie, mladí, ambiciózni ľudia. Ponuka ma zaujala. Minulý rok som trénoval žiakov a chcel som si vyskúšať niečo nové. Teší ma, že v kádri máme dosť veľa hráčov. Väčšina z nich sú tunajší odchovanci, mladí hráči, ktorí majú veľký potenciál. Stanovili sme si určité ciele, chceli by sme sa pohybovať v pokojnom strede tabuľky. Bude to ale veľmi ťažké. V prvom rade musíme popracovať na morálno-vôľových vlastnostiach mladých futbalistov,“ prezradil nový kouč „Kubašanov.“

Prípravu začali jeho zverenci 5. júla, pričom trénujú dvakrát do týždňa.

„Na turnaji v Hranovnici sa ukázala naša slabá trénovanosť. Mančaft nie je zlý, chýba mu však hráč, ktorý by mu dal myšlienku, vedel ho usmerniť, zmeniť tempo hry. V prvom rade treba poctivo trénovať. S tréningovou dochádzkou som zatiaľ spokojný. Vrátili sa skúsenejší hráči Olexa a Herák, ktorí mužstvu určite pomôžu. Oslovujeme ďalších hráčov. V Spišskom Bystrom je náročný divák, my ho chceme v novej sezóne svojou hrou i výsledkami potešiť,“ dodal Ján Vitko. 

 

Podtatranské noviny

TJ Družstevník Spišské Bystré 17.7.2015

V strede tabuľky V. ligy podtatranskej sa pekne zoradilo kvarteto zástupcov nášho regiónu. Za Popradom B a Kravanmi, ktoré hodnotili ročník v minulom vydaní, figuruje Sp. Bystré na 7. priečke. Manažér klubu zo Sp. Bystrého Jaroslav Kubičko je so stredom tabuľky spokojný: „Po celkom úspešnej jeseni sme išli do jarnej časti v prvom rade s tým, aby sme sa udržali v pokojných vodách a postupne pripravili chlapcov aj na ďalší ročník. V odvetnej časti sme sa zamerali na našich odchovancov a dali chlapcom, čo najväčší priestor, aby sa ukázali a rozbehli. O úplnej spokojnosti však nemožno hovoriť, pretože prístup niektorých hráčov k futbalu v našej dedine nebol najlepší, čo potvrdilo i posledné majstrovské stretnutie, do ktorého sa iba s ťažkosťami pozbierali. Niektorí mladí 19 – 20-roční svojou výkonnosťou ani nesplnili naše očakávania a myslím si, že talent by ich mal hnať niekam inam, ako momentálne sú. Napriek tomu, že futbal ma stále baví a je mojím koníčkom, chcel som neustále svojimi schopnosťami čo najviac pomáhať tomuto športu v našom klube. Vždy som si prial, aby sa chlapci nepretržite a čo najlepšie rozvíjali, aby predvádzali čo najatraktívnejšiu hru. Aj keď som pri tomto klube svoju prácu manažéra ukončil, doposiaľ sa potvrdilo, že spoločne s kolegami, ktorí v klube pôsobia, sme pre mužstvo vytvorili dosť veľký priestor. Želám futbalu v Sp. Bystrom a novému vedeniu veľa úspechov, radostí a pekných dní ako tomu bolo doposiaľ.“ (mdc)

V „Kubachoch“ pracujú s mladými hráčmi

Vydané 9. 5. 2015 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Zverenci trénera Jána Kleščíka odohrali v jarnej časti sezóny šesť stretnutí s veľmi vyrovnanou bilanciou.

Na svoje konto si pripísali osem bodov za dve víťazstvá, dve remízy a rovnaký počet prehier.
V uplynulom kole si „Kubašania“ zmerali sily v domácom súboji s AŠK Mária Huta Gelnica.

Kvalitnému súperovi, ktorý sa vyšvihol do čela tabuľky, podľahli rozdielom triedy 0:3. Hostia išli do vedenia už v 9. minúte, keď sa presadil Štefan Škarbek.

Tesne pred odchodom do kabín, v 42. minúte, skóroval Radoslav Humeňanský a bolo 0:2. Ani úvod do druhého polčasu domácim nevyšiel. V 50. minúte po druhýkrát v zápase rozvlnil sieť hosťujúci Škarbek a bolo vymaľované.

Výsledok hovorí za všetko

„Myslím si, že sme nepredviedli až taký zlý výkon ako hovorí výsledok. Skúsený súper využil všetky šance, ktoré sa mu naskytli na strelenie gólu. Čo sa týka hernej stránky, držania lopty, bol to vyrovnaný zápas. Náš káder sa buduje, sú to všetko mladí, domáci hráči, ktorí sa ešte len oťukávajú v krajskej súťaži. Šieste miesto je pre nás všetkých doposiaľ príjemným prekvapením. Naším prvoradým cieľom je udržať sa v tejto súťaži. Pripravujú sa zmeny na funkcionárskych postoch, uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ povedal nám tréner TJ Družstevník Spišské Bystré Ján Kleščík.

 

Zajtra sa hráči Spišského Bystrého predstavia opäť pred svojimi fanúšikmi.

Znovu ich čaká veľmi silný protivník, ktorý je momentálne na druhom mieste, TJ Slovan Smižany.

„Čaká nás podobný súper ako naposledy, ktorý hrá o špicu, o postup. Určite k nám príde s cieľom bodovať naplno. Pokúsime sa vyvarovať chýb, ktorých sme sa dopustili v uplynulú nedeľu a neprehrať,“ zdôraznil pred zajtrajším duelom Kleščík. 

Podtatranské noviny 26. november 2015

TJ Družstevník Spišské Bystré

Na 12. priečke tabuľky zo14 tímov prezimuje Sp. Bystré s 12 bodmi za štyri víťazstvá, takže pod Kubaškom sa o spokojnosti hovoriť nedá. „Z účinkovania nášho kolektívu som skôr sklamaný a negatíva prevýšili pozitíva. Ak by sme dokázali zvíťaziť ešte aspoň v dvoch meraniach síl, v ktorých sme herne nezaostali, mohla by u nás zavládnuť väčšia spokojnosť. Doplatili sme na neskúsenosť a netrénovanosť hráčov, ktorým chýbala väčšia istota na ihrisku a na lopte. Navyše niekoľko zápasov sme mali dobre rozohraných a prehrali sme si ich zbytočnými chybami sami. Súperi nás zvykli najmä po zmene strán často herne prevýšiť. O konečnom výsledku neraz rozhodla nepremenená tutovka z našej strany a vydarený rýchly protiútok protivníka,“ vyjadril sa tréner Ján Vitko. „Teraz máme pred sebou zimnú prestávku spojenú s prípravou na odvetnú časť a našou prvoradou úlohou bude počas nej nielen čo najviac trénovať, ale posilniť tím o jedného – dvoch skúsenejších hráčov. Do konca roka by sme sa chceli ešte aspoň každú sobotu stretnúť v telocvični, aby sme herne nevypadli a čo najlepšie sa nachystali na zimnú prípravu,“ doplnil Vitko. (mdc)

zdroj:podtatranske noviny

6. 05. 2012

Rozhodli dve jedenástky

autor: riso 

 


 

Dva premenené pokutové kopy rozhodli o výsledku stretnutia V. ligy Podtatranskej medzi domácim Spišským Bystrým a Hrabušicami. V šlágri kola sa zrodila remíza, keď sa z bieleho bodu nemýlili hosťujúci brankár Sagula ani domáci obranca Jurčo.
 

Hoci remízu možno považovať za celkom spravodlivú, v prvom polčase mali domáci viacero vyložených možností k tomu, aby sa ujali vedenia. To sa im však nepodarilo, a tak po obrátke museli ratovať aspoň bod. „K dobrému zápasu prispel nielen náš výkon, ale aj súper, ktorý ukázal, že je právom na čele tabuľky. Svoje mužstvo môžem pochváliť za nezlomnú vôľu, že stále chcelo s tým stavom niečo urobiť. Určite na neho psychicky doľahol aj inkasovaný gól, lebo v prvom polčase sme mali hru jednoznačne pod kontrolou, mali sme niekoľko šancí, ktoré sme však nepremenili. Celý zápas však hráči pracovali na výsledku a napokon sa im podarilo aspoň vyrovnať. Z celkového pohľadu je remíza spravodlivá, aj keď na šance sme mali určite o niečo navrch,“ uviedol tréner Spišského Bystrého Pavol Kubičko.

Jeho zverenci strácajú v tabuľke na lídra z Hrabušíc štyri body, ale o prípadnom postupe hovoriť nechcú. „Postupové možnosti a šance v klube vôbec neriešime. Snažíme sa hrať tak, aby sme podali čo najoptimálnejší výkon a aby fanúšik našim hráčom zatlieskal. To je pre nich jediná odmena. To, kto z tejto súťaže postúpi, nechajme na jej záver, matematika to ukáže,“ doplnil Kubičko.

2. 05. 2012 o 18:24

„Kubašania“ nestačili v derby na Hranovnicu

autor: riso 

 


 

Parádnym výkonom sa prezentovali hráči Hranovnice v domácom derby stretnutí V. ligy Podtatranskej proti Spišskému Bystrému. 
 

Svojho geografického suseda nešetrili, hoci práve on bol papierovým favoritom tohto duelu. „Kubašania“ išli už v 2. minúte do vedenia, no s veľkým oduševnením hrajúci domáci v prvom polčase vyrovnali a po obrátke strhli víťazstvo na svoju stranu. Po zmene strán zasiahol do hry aj hrajúci tréner domáceho mužstva Jaroslav Kaprál. „Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo. Pred zápasom sme mali problém so zostavou, lebo máme veľa zranených hráčov. Bol to veľmi ťažký zápas,“ uviedol J. Kaprál. S motiváciou svojich hráčov však nemal absolútne žiaden problém, keďže hrať proti „Kubachom“ je pre každého z nich dostatočne motivujúce.

„Tento zápas je sám o sebe špecifický. Pre túto kotlinu je to ako keď hrá Real Madrid proti Barcelone. Opäť sa potvrdilo, že tieto derby sú nevyspytateľné. Favoritom síce boli hostia, no na konci duelu sme sa smiali my. A to napriek tomu, že sme po hrubej chybe inkasovali už v 2. minúte. Potom sme ale súpera pritlačili a skóre otočili,“ poznamenal J. Kaprál. Víťazný gól Hranovnice zaznamenal Michal Palguta, ktorý sa do tímu vrátil z Kežmarku. „Vrátil sa z hosťovania a po dlhšej dobe je to jeho prvý gól za Hranovnicu, takže určite ho to bude niečo stáť v kabíne,“ dodal J. Kaprál.

 

Kubašania nezvládli doma druhý polčas

Vydané 3. 9. 2014 o 0:00 Autor: Richard Hudeček

Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov odohrali v nedeľňajšom 4. kole piatej ligy Podtatranskej futbalisti domáceho klubu TJ Družstevník Spišské Bystré.

SP. BYSTRÉ. Hoci po prvých 45 minútach vyhrávali 2:0, s OŠK Teplička napokon len remizovali 2:2. V prvej polovici súboja hrali domáci s chuťou, vytvárali si gólové príležitosti a po dvoch presných zásahoch v záverečných siedmich minútach získali dvojgólové vedenie.

V 38. minúte sa presadil Ján Jurčo a v 45. minúte rozvlnil sieť Vladimír Oravec. Po obrátke sa však karta obrátila. Hostitelia výrazne poľavili, za čo ich súper potrestal dvoma gólmi.

„Osobne ma mrzí, že hráči nezlizli smotanu. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí, nastrelili sme brvno i žrď, mali sme veľa štandardných situácií. V druhom polčase však boli hráči akoby vymenení, stratili organizáciu hry, robili chyby v strede poľa. Nedokázali vyriešiť dve štandardné situácie súpera, po ktorých inkasovali. Bola to zbytočná strata dvoch bodov,“ uviedol tréner TJ Družstevník Spišské Bystré Pavol Kubičko.

Trápia ich zranenia kľúčových hráčov

Po úvodných štyroch kolách majú jeho zverenci na svojom konte päť bodov za jedno víťazstvo, dve remízy a jednu prehru.

„Predpokladal som, že úvod súťaže bude ťažší, vzhľadom k tomu, aký káder máme momentálne k dispozícii. Veľmi nám v strede poľa chýba zranený Rado Krišanda, ktorý má natiahnutý sval, lebo takého tvorivého hráča v mužstve nemáme. Rovnako tak je zranený aj Braňo Gaduš, ktorý má výron, dlhodobo nám naďalej bude chýbať stopér Jano Vitko, ktorý je po plastike kolena,“ vymenoval absentujúcich hráčov kouč „Kubašanov“, ktorí majú omladené mužstvo.

 

„Pribudli viacerí dorastenci, ktorých chceme zabudovávať do mužstva. Plán bol, aby vo väčšom počte nastúpili už v tomto zápase, no keďže stav bol nepriaznivý, nemohli sme ich nasadiť vzhľadom na ich neskúsenosť,“ ozrejmil Pavol Kubičko.

Cieľom Spišského Bystrého je pohybovať sa v tabuľke v jej hornej polovici a naďalej zapracovávať do mužstva mladých hráčov.

„Vypadávať by malo iba jedno alebo dve mužstvá, takže o chvost tabuľky by sme sa zaujímať nemali. Myslím si, že keď sa dobre potrénuje, môžeme v tejto súťaži zdolať každého súpera,“ dodal Pavol Kubičko, ktorého zverenci sa najbližšie predstavia v derby zápase v nedeľu o 10.30 hod. v Poprade-Veľkej. 

Omladení „Kubašania“ sú v laufe

Vydané 5. 9. 2012 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Prvé dva celky nestratili v úvodných piatich kolách ešte ani bod, rezerva Popradu má síce o tri body menej, no jedinú prehru zaknihovala hneď v úvodnom kole, keď kontumačne prehrala v Smižanoch.

Hráči Spišského Bystrého sú na druhej priečke s rovnakým počtom bodov ako vedúca Štrba. Horšie sú na tom iba v celkovom skóre, ktoré majú 8:1, zatiaľ čo Štrbania 15:2.

V ostatnom kole vyhrali zverenci trénera Pavla Kubička v Helcmanovciach 2:0, keď oba ich góly zaznamenal Tomáš Šproch.

„Pripravili sme sa na dosť temperamentných domácich divákov a rovnako tak aj na trošku zvláštne posudzovanie niektorých zákrokov zo strany arbitrov. Herne i kombinačne sme určite prevýšili súpera. Ihrisko bolo dosť tvrdé, takže určite sme mali rezervy v rozohrávke. Súper sa snažil niečo vymyslieť jednoduchými nakopávanými loptami, čím nás nemohol prekvapiť. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene,“ povedal Kubičko.

Od 60. minúty hrali domáci bez vylúčeného Ďorďa, čo bola voda na mlyn hostí. „Domáci nezvládli v druhom polčase vývoj stretnutia, keď prehrávali. Po vylúčení ich hráča sme už hru kontrolovali. Päť minút pred koncom sme druhým gólom Šprocha spečatili svoje víťazstvo,“ poznamenal Kubičko.

 

Našli teda „Kubašania“ strelca, ktorého hľadali? „Myslím si, že góly v našom tíme budú dávať všetci hráči. Momentálne to ide jemu a ja verím, že ostatní hráči sa preberú vtedy, keď bude treba,“ naznačil Kubičko.

Začiatok nad očakávania

Zrejme ani on sám pred začiatkom sezóny nečakal, že by omladené mužstvo mohlo mať takýto parádny vstup do súťaže.

„Táto súťaž je v porovnaní s minulým rokom kvalitnejšia. Naše vyžrebovanie bolo pomerne náročné, takže máloktorý optimista si predstavoval, že po piatich kolách budeme mať na svojom konte 15 bodov a v tabuľke pravdy plus deväť. Zatiaľ sme spokojní,“ zdôraznil kouč, ktorého zverenci sa najbližšie predstavia doma proti Harichovciam.

„Vždy je dobré potvrdiť doma to, čo sme získali vonku. Súpera nemôžeme podceňovať, lebo Harichovce od minulej jesene odviedli kus dobrej roboty. Je to mladý kolektív, ktorého herný prejav sa zlepšil. Určite to bude behavý súper, na čo sa pripravíme a verím, že domáci zápas zvládneme,“ uzavrel Kubičko. 

"Kubašania" sa prezentovali vyváženým mužstvom

Vydané 17. 7. 2010 o 0:00 Autor: Richard Hudeček

SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Vydarenú sezónu má za sebou jeden zo šestice futbalových kolektívov spod Tatier účinkujúcich v V. lige skupiny S-Z, FK Spišské Bystré. Zverenci trénera Pavla Šelenga obsadili v tabuľke výborné štvrté miesto. “Kubašania” získali 46 bodov a so štrnástimi víťazstvami, štyrmi remízami a dvanástimi prehrami mali aktívne skóre 58:48. Uplynulú sezónu sme zhodnotili s trénerom P. Šelengom.

V súťaži ste skončili na peknom 4. mieste. Ako by ste charakterizovali celú sezónu?

"Keďže sme v predchádzajúcej sezóne skončili na zostupových priečkach a iba vďaka tomu, že Poprad neprihlásil svoje B–mužstvo do súťaže sme sa zachránili, hodnotím štvrté miesto ako veľký úspech v skončenom súťažnom ročníku. Myslím si však, že to až také prekvapenie nebolo, pretože sme mali vyvážené mužstvo, ktoré svoje kvality preukázalo v súťaži. Začiatok sezóny bol pre nás vynikajúci, neskôr pribudli zranenia a vylúčenia, takže prvú polovicu sezóny sme dohrávali aj s dorastencami a vtedy sme postrácali nejaké body. Taktiež druhú polovicu sme začali slabšie, ale nakoniec sa mužstvo prebralo a skončili sme na peknom štvrtom mieste."

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo  vonku?

 

"Myslím, že to bolo vyvážené aj doma, aj vonku. Nejaké body sme stratili doma, ale dokázali sme ich priniesť aj zvonku. Hlavne výsledky v Župčanoch a v Šarišských Dravciach boli veľkým prekvapením. Mužstvo tam zahralo veľmi dobre a zvíťazilo rozdielom triedy. Naopak, nedarilo sa nám doma s Kendicami a taktiež aj s Dravcami."

Splnili hráči vaše očakávania a predstavy?

"Niektorí splnili a iní zase nie. Hlavne mladší chlapci mali problém s udržaním stálej výkonnosti, niekedy odohrali dobrý zápas a vzápätí zlý. Ale dobré je, že sa chcú učiť. Mužstvo podržali hlavne starší hráči ako Krišanda, Vitko, Šuster a Kubičko. Ten sa ale po úvodných zápasoch zranil a nakoniec sme tréningový proces viedli spolu."

Čo bolo v sezóne najväčším pozitívom, a naopak, čo vás najviac sklamalo?

"Ako sklamanie by som označil, ako vždy, slabšiu účasť na tréningoch, hlavne z radov domácich hráčov. Stále u nich prevládajú iné záujmy ako futbal. Pozitívum bolo zapracovanie niektorých chlapcov z dorastu do A–mužstva."

Ostávate aj naďalej na trénerskej stoličke v Spišskom Bystrom?

"Áno, ostávam ešte trénovať mužstvo dospelých."

Kedy ste začali s letnou prípravou, ako prebieha a na čo sa v nej zameriate?

"S prípravou sme začali 7. júla po dvojtýždňovej prestávke. V pláne máme odohrať štyri prípravné zápasy, s mužstvami Kravian, Vysokých Tatier, Veľkej Lomnice a Spišského Štvrtku."

S akými cieľmi vstúpite do novej sezóny? Dôjde v kádri k nejakým výrazným zmenám?

"V mužstve nenastanú nejaké vážne zmeny. Káder sme posilnili dvomi hráčmi, takže uvidíme, ako sa ukážu v novej sezóne. V tabuľke by sme sa chceli pohybovať v horných miestach." 


 

Zostupuje TJ Družstevník Spišské Bystré

Veľmi zlú sezónu malo Spišské Bystré, ktoré zvíťazilo len štyri razy, pridalo remízu, no ešte aj odpočet troch bodov ich s 10 bodmi odsúdil na vypadnutie z poslednej 14. priečky. Po 12 rokoch tak Družstevník okúsi nižšiu 6. ligu PFZ. „Za podstatný problém považujem stále nedoriešené ihrisko a nechuť robiť i hrať futbal v obci. Problematický bol ešte aj úzky káder, keď sa v jarnej časti ledva pozbierali jedenásti hráči. Niektorí z nich odišli za prácou, iní skončili alebo prestúpili do iných klubov. Skoro žiadna účasť na tréningoch sa na ihrisku prejavila slabou kondíciou a zohratosťou. Mali aj veľmi dobré zápasy a boli i také, v ktorých nám neprialo futbalové šťastie. Nohy nám úplne podlomila kontumácia domáceho zápasu s Helcmanovcami pri úbohom výkone rozhodcov v stretnutí, kde napokon došlo k nepriaznivému vyvrcholeniu,“ zhodnotil nevydarený ročník člen výboru klubu Dušan Barabas, ktorý si však zo zostupu nerobí ťažkú hlavu a pozerá vpred: „V novej sezóne by sme chceli stabilizovať celkovú situáciu v kádri aj v klube. Tím vytvoríme z väčšej miery z domácich a budú to aj mladí chlapci, ktorí hrali inde alebo skončili v doraste. Predsedom ostáva Peter Zmok. Tréner „A“ mužstva Ján Vitko a vedúci Pavol Budaj na svojich pozíciách skončili a ďakujeme im za dlhoročnú prácu v klube. Z trénerskej stoličky bude tím viesť Marián Šimonovič a vedúcim Dušan Barabas
. Po dlhých rokoch zakladáme prípravku U10 pod vedením kouča Milana Ujčika. Do 2 až 3 rokov sa vynasnažíme vrátiť do obľúbenej V. ligy, kam patríme.“
Spišské Bystré nahradí v súťaži TJ Tatran Ľubica. (mdc)

 

Vitko: Jesennú časť považujem za nevydarenú

Vydané 18. 12. 2015 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Jesennú časť súťažného ročníka sme zhodnotili s hrajúcim trénerom „Kubašanov“ Jánom Vitkom.

Po jesennej časti súťaže ste na 12. mieste. Ako by ste ju charakterizovali?

„Jesennú časť považujem za nevydarenú, k spokojnosti mi chýba minimálne šesť bodov.“

Získali ste 12 bodov s výrazne pasívnym skóre 20:35. S tým asi nemôžete byť spokojný.

„Na môj vkus sme strelili málo gólov a inkasovali sme priveľa. Na každý gól sme sa natrápili a dostávali sme veľmi lacné góly. Nemôžeme dostať v troch zápasoch s Hrabušicami, Nálepkovom a Veľkou Lomnicou 17 gólov. Mňa ako dlhoročného obrancu išlo na striedačke roztrhať.“

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku, alebo zápasy vonku?

„Postrácali sme veľa bodov doma a vonku sme vyhrali iba v Poprade, takže o spokojnosti nemôže byť ani reči. Najviac ma mrzí prehra doma so Smižanmi, lebo neboli lepším celkom a taktiež Harichovce si nezaslúžili u nás vyhrať, ale taký je futbal.“

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy? 

Kravany udreli v Spišskom Bystrom po obrátke

Vydané 12. 8. 2015 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. V prvom polčase sa za extrémne horúceho počasia oba tímy iba oťukávali.

Hosťom vyšiel nástup do druhej polovice súboja, keď už v 48. minúte Štefan Čonka rozvlnil sieť. V 72. minúte prišla chvíľa novej posily v drese Kravian Pavla Legáta. Po dobre zahranom rohovom kope sa zavesil do vzduchu a hlavou zvýšil na 2:0 pre hostí. Päť minút pred koncom prikrášlil triumf Kravian parádnou strelou Martin Pavličko.

„Derby zápasy bývajú nevyspytateľné, navyše je začiatok sezóny, takže je ťažké odhadovať kvalitu jednotlivých mužstiev. Bolo to o viacerých otáznikoch, je super, že sme to zvládli. V prvom polčase to bolo skôr o bojovnosti s nejakými náznakmi šancí. Mali sme vynikajúci vstup do druhého polčasu, keď sme premenili hneď prvú príležitosť. Potom sme už súpera herne zvládli. Ostatné góly boli už iba zavŕšením dobrého výkonu,“ uviedol hosťujúci Pavol Legát.

Zapísal sa gólom

Do Kravian prišiel zo štvrtoligových Spišských Vlách a v novom tíme sa ihneď zapísal gólom.

„Bol to vynikajúco zahraný center. Keď som prišiel do Kravian, prvé, čo mi  povedali bolo, že konečne prišiel hráč, ktorý má viac ako 180 cm. Očakáva sa to odo mňa, som rád, že sa to podarilo. Dúfam, že toho bude viac,“ pousmial sa stopér OFK Kravany.

 

Prečo prestúpil zo štvrtej do piatej ligy?

„Dá sa povedať, že Kravany ma kontaktovali náhodou. Cestovanie v štvrtej lige je oveľa náročnejšie ako v tejto piatej Podtatranskej. Dosť mi to už prekážalo. Človek už má svoje roky a po 35–ke klesá už aj výkonnosť. Celá táto liga je tu po blízku, čo mi vyhovuje,“ ozrejmil Pavol Legát.

Musia sa viac zohrať

„Kubašania“ predvedeným výkonom svojich fanúšikov príliš nepotešili. Na trénerskej lavičke im chýbal tréner Ján Vitko, ktorý je na dovolenke.

„Chceli sme vyhrať, máme však mladé mužstvo. Zakomponovali sme do neho veľa mladých chlapcov, dorastencov. Ideme od nuly, zohrávame sa. Dúfam, že sa budeme zlepšovať. Pri prvom góle nám prenikol do obrany rýchly hráč a dobre to trafil. Nestihli sme sa vrátiť a zoradiť. Snažili sme sa vyrovnať, no zaklincoval nás kamarát Paľko Legát, ktorý s nami kedysi hrával. Tretí gól sme dostali po dorážke,“ konštatoval Matej Lopuch z TJ Družstevník Spišské Bystré.

S akými cieľmi vstúpili „Kubašania“ do novej sezóny?

„Chceli by sme hrať o stred tabuľky. Myslím si, že máme celkom dobré mužstvo. Musíme len trénovať a viac sa zohrať,“ dodal Matej Lopuch. 

V Spišskom Bystrom majú nového trénera aj vedenie
S veľkými zmenami vstúpia do nového súťažného ročníka piatej ligy Podtatranskej v Spišskom Bystrom. V klube došlo po uplynulej sezóne k výmene vo vedení i na trénerskom poste.


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Doterajšie vedenie ukončilo v „Kubachoch“ svoje pôsobenie a do čela prišli noví ľudia na čele s prezidentom Petrom Zmokom.

K výmene došlo aj na trénerskej stoličke. Namiesto Jána Kleščíka sa kormidla ujal hrajúci kouč Ján Vitko.

„Staré vedenie asi cítilo potrebu si oddýchnuť. Zvolalo členskú schôdzu, na ktorej oznámili, že by boli radi, ak by nastala výmena. Cítili sme potrebu, aby to niekto ďalej viedol a preto sme sa viacerí bývalí futbalisti rozhodli ísť do toho. Chceme pomôcť futbalu v Spišskom Bystrom a nechceli sme dopustiť, aby futbal v tejto obci zanikol. Okrem nás nemal nikto iný záujem byť vo vedení klubu a rozvíjať tu futbal,“ povedal nám nový prezident TJ Družstevník Spišské Bystré Peter Zmok.

V novom výbore je viacero bývalých futbalistov. „Za trénera sme vybrali Jána Vitka, ktorý je rodákom zo Spišského Bystrého. Má veľa hráčskych skúseností aj z vyšších súťaží, ktoré môže posúvať ďalej,“ doplnil Zmok.

Ponuka ho zaujala

Nový tréner sa na novú prácu teší a verí, že s mužstvom majú pred sebou úspešnú sezónu.

 

„Oslovilo ma nové vedenie, mladí, ambiciózni ľudia. Ponuka ma zaujala. Minulý rok som trénoval žiakov a chcel som si vyskúšať niečo nové. Teší ma, že v kádri máme dosť veľa hráčov. Väčšina z nich sú tunajší odchovanci, mladí hráči, ktorí majú veľký potenciál. Stanovili sme si určité ciele, chceli by sme sa pohybovať v pokojnom strede tabuľky. Bude to ale veľmi ťažké. V prvom rade musíme popracovať na morálno-vôľových vlastnostiach mladých futbalistov,“ prezradil nový kouč „Kubašanov.“

Prípravu začali jeho zverenci 5. júla, pričom trénujú dvakrát do týždňa.

„Na turnaji v Hranovnici sa ukázala naša slabá trénovanosť. Mančaft nie je zlý, chýba mu však hráč, ktorý by mu dal myšlienku, vedel ho usmerniť, zmeniť tempo hry. V prvom rade treba poctivo trénovať. S tréningovou dochádzkou som zatiaľ spokojný. Vrátili sa skúsenejší hráči Olexa a Herák, ktorí mužstvu určite pomôžu. Oslovujeme ďalších hráčov. V Spišskom Bystrom je náročný divák, my ho chceme v novej sezóne svojou hrou i výsledkami potešiť,“ dodal Ján Vitko. 

 

Podtatranské noviny

TJ Družstevník Spišské Bystré 17.7.2015

V strede tabuľky V. ligy podtatranskej sa pekne zoradilo kvarteto zástupcov nášho regiónu. Za Popradom B a Kravanmi, ktoré hodnotili ročník v minulom vydaní, figuruje Sp. Bystré na 7. priečke. Manažér klubu zo Sp. Bystrého Jaroslav Kubičko je so stredom tabuľky spokojný: „Po celkom úspešnej jeseni sme išli do jarnej časti v prvom rade s tým, aby sme sa udržali v pokojných vodách a postupne pripravili chlapcov aj na ďalší ročník. V odvetnej časti sme sa zamerali na našich odchovancov a dali chlapcom, čo najväčší priestor, aby sa ukázali a rozbehli. O úplnej spokojnosti však nemožno hovoriť, pretože prístup niektorých hráčov k futbalu v našej dedine nebol najlepší, čo potvrdilo i posledné majstrovské stretnutie, do ktorého sa iba s ťažkosťami pozbierali. Niektorí mladí 19 – 20-roční svojou výkonnosťou ani nesplnili naše očakávania a myslím si, že talent by ich mal hnať niekam inam, ako momentálne sú. Napriek tomu, že futbal ma stále baví a je mojím koníčkom, chcel som neustále svojimi schopnosťami čo najviac pomáhať tomuto športu v našom klube. Vždy som si prial, aby sa chlapci nepretržite a čo najlepšie rozvíjali, aby predvádzali čo najatraktívnejšiu hru. Aj keď som pri tomto klube svoju prácu manažéra ukončil, doposiaľ sa potvrdilo, že spoločne s kolegami, ktorí v klube pôsobia, sme pre mužstvo vytvorili dosť veľký priestor. Želám futbalu v Sp. Bystrom a novému vedeniu veľa úspechov, radostí a pekných dní ako tomu bolo doposiaľ.“ (mdc)

V „Kubachoch“ pracujú s mladými hráčmi

Vydané 9. 5. 2015 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Zverenci trénera Jána Kleščíka odohrali v jarnej časti sezóny šesť stretnutí s veľmi vyrovnanou bilanciou.

Na svoje konto si pripísali osem bodov za dve víťazstvá, dve remízy a rovnaký počet prehier.
V uplynulom kole si „Kubašania“ zmerali sily v domácom súboji s AŠK Mária Huta Gelnica.

Kvalitnému súperovi, ktorý sa vyšvihol do čela tabuľky, podľahli rozdielom triedy 0:3. Hostia išli do vedenia už v 9. minúte, keď sa presadil Štefan Škarbek.

Tesne pred odchodom do kabín, v 42. minúte, skóroval Radoslav Humeňanský a bolo 0:2. Ani úvod do druhého polčasu domácim nevyšiel. V 50. minúte po druhýkrát v zápase rozvlnil sieť hosťujúci Škarbek a bolo vymaľované.

Výsledok hovorí za všetko

„Myslím si, že sme nepredviedli až taký zlý výkon ako hovorí výsledok. Skúsený súper využil všetky šance, ktoré sa mu naskytli na strelenie gólu. Čo sa týka hernej stránky, držania lopty, bol to vyrovnaný zápas. Náš káder sa buduje, sú to všetko mladí, domáci hráči, ktorí sa ešte len oťukávajú v krajskej súťaži. Šieste miesto je pre nás všetkých doposiaľ príjemným prekvapením. Naším prvoradým cieľom je udržať sa v tejto súťaži. Pripravujú sa zmeny na funkcionárskych postoch, uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ povedal nám tréner TJ Družstevník Spišské Bystré Ján Kleščík.

 

Zajtra sa hráči Spišského Bystrého predstavia opäť pred svojimi fanúšikmi.

Znovu ich čaká veľmi silný protivník, ktorý je momentálne na druhom mieste, TJ Slovan Smižany.

„Čaká nás podobný súper ako naposledy, ktorý hrá o špicu, o postup. Určite k nám príde s cieľom bodovať naplno. Pokúsime sa vyvarovať chýb, ktorých sme sa dopustili v uplynulú nedeľu a neprehrať,“ zdôraznil pred zajtrajším duelom Kleščík. 

Podtatranské noviny 26. november 2015

TJ Družstevník Spišské Bystré

Na 12. priečke tabuľky zo14 tímov prezimuje Sp. Bystré s 12 bodmi za štyri víťazstvá, takže pod Kubaškom sa o spokojnosti hovoriť nedá. „Z účinkovania nášho kolektívu som skôr sklamaný a negatíva prevýšili pozitíva. Ak by sme dokázali zvíťaziť ešte aspoň v dvoch meraniach síl, v ktorých sme herne nezaostali, mohla by u nás zavládnuť väčšia spokojnosť. Doplatili sme na neskúsenosť a netrénovanosť hráčov, ktorým chýbala väčšia istota na ihrisku a na lopte. Navyše niekoľko zápasov sme mali dobre rozohraných a prehrali sme si ich zbytočnými chybami sami. Súperi nás zvykli najmä po zmene strán často herne prevýšiť. O konečnom výsledku neraz rozhodla nepremenená tutovka z našej strany a vydarený rýchly protiútok protivníka,“ vyjadril sa tréner Ján Vitko. „Teraz máme pred sebou zimnú prestávku spojenú s prípravou na odvetnú časť a našou prvoradou úlohou bude počas nej nielen čo najviac trénovať, ale posilniť tím o jedného – dvoch skúsenejších hráčov. Do konca roka by sme sa chceli ešte aspoň každú sobotu stretnúť v telocvični, aby sme herne nevypadli a čo najlepšie sa nachystali na zimnú prípravu,“ doplnil Vitko. (mdc)

zdroj:podtatranske noviny

6. 05. 2012

Rozhodli dve jedenástky

autor: riso 

 


 

Dva premenené pokutové kopy rozhodli o výsledku stretnutia V. ligy Podtatranskej medzi domácim Spišským Bystrým a Hrabušicami. V šlágri kola sa zrodila remíza, keď sa z bieleho bodu nemýlili hosťujúci brankár Sagula ani domáci obranca Jurčo.
 

Hoci remízu možno považovať za celkom spravodlivú, v prvom polčase mali domáci viacero vyložených možností k tomu, aby sa ujali vedenia. To sa im však nepodarilo, a tak po obrátke museli ratovať aspoň bod. „K dobrému zápasu prispel nielen náš výkon, ale aj súper, ktorý ukázal, že je právom na čele tabuľky. Svoje mužstvo môžem pochváliť za nezlomnú vôľu, že stále chcelo s tým stavom niečo urobiť. Určite na neho psychicky doľahol aj inkasovaný gól, lebo v prvom polčase sme mali hru jednoznačne pod kontrolou, mali sme niekoľko šancí, ktoré sme však nepremenili. Celý zápas však hráči pracovali na výsledku a napokon sa im podarilo aspoň vyrovnať. Z celkového pohľadu je remíza spravodlivá, aj keď na šance sme mali určite o niečo navrch,“ uviedol tréner Spišského Bystrého Pavol Kubičko.

Jeho zverenci strácajú v tabuľke na lídra z Hrabušíc štyri body, ale o prípadnom postupe hovoriť nechcú. „Postupové možnosti a šance v klube vôbec neriešime. Snažíme sa hrať tak, aby sme podali čo najoptimálnejší výkon a aby fanúšik našim hráčom zatlieskal. To je pre nich jediná odmena. To, kto z tejto súťaže postúpi, nechajme na jej záver, matematika to ukáže,“ doplnil Kubičko.

2. 05. 2012 o 18:24

„Kubašania“ nestačili v derby na Hranovnicu

autor: riso 

 


 

Parádnym výkonom sa prezentovali hráči Hranovnice v domácom derby stretnutí V. ligy Podtatranskej proti Spišskému Bystrému. 
 

Svojho geografického suseda nešetrili, hoci práve on bol papierovým favoritom tohto duelu. „Kubašania“ išli už v 2. minúte do vedenia, no s veľkým oduševnením hrajúci domáci v prvom polčase vyrovnali a po obrátke strhli víťazstvo na svoju stranu. Po zmene strán zasiahol do hry aj hrajúci tréner domáceho mužstva Jaroslav Kaprál. „Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo. Pred zápasom sme mali problém so zostavou, lebo máme veľa zranených hráčov. Bol to veľmi ťažký zápas,“ uviedol J. Kaprál. S motiváciou svojich hráčov však nemal absolútne žiaden problém, keďže hrať proti „Kubachom“ je pre každého z nich dostatočne motivujúce.

„Tento zápas je sám o sebe špecifický. Pre túto kotlinu je to ako keď hrá Real Madrid proti Barcelone. Opäť sa potvrdilo, že tieto derby sú nevyspytateľné. Favoritom síce boli hostia, no na konci duelu sme sa smiali my. A to napriek tomu, že sme po hrubej chybe inkasovali už v 2. minúte. Potom sme ale súpera pritlačili a skóre otočili,“ poznamenal J. Kaprál. Víťazný gól Hranovnice zaznamenal Michal Palguta, ktorý sa do tímu vrátil z Kežmarku. „Vrátil sa z hosťovania a po dlhšej dobe je to jeho prvý gól za Hranovnicu, takže určite ho to bude niečo stáť v kabíne,“ dodal J. Kaprál.

 

Kubašania nezvládli doma druhý polčas

Vydané 3. 9. 2014 o 0:00 Autor: Richard Hudeček

Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov odohrali v nedeľňajšom 4. kole piatej ligy Podtatranskej futbalisti domáceho klubu TJ Družstevník Spišské Bystré.

SP. BYSTRÉ. Hoci po prvých 45 minútach vyhrávali 2:0, s OŠK Teplička napokon len remizovali 2:2. V prvej polovici súboja hrali domáci s chuťou, vytvárali si gólové príležitosti a po dvoch presných zásahoch v záverečných siedmich minútach získali dvojgólové vedenie.

V 38. minúte sa presadil Ján Jurčo a v 45. minúte rozvlnil sieť Vladimír Oravec. Po obrátke sa však karta obrátila. Hostitelia výrazne poľavili, za čo ich súper potrestal dvoma gólmi.

„Osobne ma mrzí, že hráči nezlizli smotanu. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí, nastrelili sme brvno i žrď, mali sme veľa štandardných situácií. V druhom polčase však boli hráči akoby vymenení, stratili organizáciu hry, robili chyby v strede poľa. Nedokázali vyriešiť dve štandardné situácie súpera, po ktorých inkasovali. Bola to zbytočná strata dvoch bodov,“ uviedol tréner TJ Družstevník Spišské Bystré Pavol Kubičko.

Trápia ich zranenia kľúčových hráčov

Po úvodných štyroch kolách majú jeho zverenci na svojom konte päť bodov za jedno víťazstvo, dve remízy a jednu prehru.

„Predpokladal som, že úvod súťaže bude ťažší, vzhľadom k tomu, aký káder máme momentálne k dispozícii. Veľmi nám v strede poľa chýba zranený Rado Krišanda, ktorý má natiahnutý sval, lebo takého tvorivého hráča v mužstve nemáme. Rovnako tak je zranený aj Braňo Gaduš, ktorý má výron, dlhodobo nám naďalej bude chýbať stopér Jano Vitko, ktorý je po plastike kolena,“ vymenoval absentujúcich hráčov kouč „Kubašanov“, ktorí majú omladené mužstvo.

 

„Pribudli viacerí dorastenci, ktorých chceme zabudovávať do mužstva. Plán bol, aby vo väčšom počte nastúpili už v tomto zápase, no keďže stav bol nepriaznivý, nemohli sme ich nasadiť vzhľadom na ich neskúsenosť,“ ozrejmil Pavol Kubičko.

Cieľom Spišského Bystrého je pohybovať sa v tabuľke v jej hornej polovici a naďalej zapracovávať do mužstva mladých hráčov.

„Vypadávať by malo iba jedno alebo dve mužstvá, takže o chvost tabuľky by sme sa zaujímať nemali. Myslím si, že keď sa dobre potrénuje, môžeme v tejto súťaži zdolať každého súpera,“ dodal Pavol Kubičko, ktorého zverenci sa najbližšie predstavia v derby zápase v nedeľu o 10.30 hod. v Poprade-Veľkej. 

Omladení „Kubašania“ sú v laufe

Vydané 5. 9. 2012 o 0:00 Autor: Richard Hudeček


SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Prvé dva celky nestratili v úvodných piatich kolách ešte ani bod, rezerva Popradu má síce o tri body menej, no jedinú prehru zaknihovala hneď v úvodnom kole, keď kontumačne prehrala v Smižanoch.

Hráči Spišského Bystrého sú na druhej priečke s rovnakým počtom bodov ako vedúca Štrba. Horšie sú na tom iba v celkovom skóre, ktoré majú 8:1, zatiaľ čo Štrbania 15:2.

V ostatnom kole vyhrali zverenci trénera Pavla Kubička v Helcmanovciach 2:0, keď oba ich góly zaznamenal Tomáš Šproch.

„Pripravili sme sa na dosť temperamentných domácich divákov a rovnako tak aj na trošku zvláštne posudzovanie niektorých zákrokov zo strany arbitrov. Herne i kombinačne sme určite prevýšili súpera. Ihrisko bolo dosť tvrdé, takže určite sme mali rezervy v rozohrávke. Súper sa snažil niečo vymyslieť jednoduchými nakopávanými loptami, čím nás nemohol prekvapiť. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene,“ povedal Kubičko.

Od 60. minúty hrali domáci bez vylúčeného Ďorďa, čo bola voda na mlyn hostí. „Domáci nezvládli v druhom polčase vývoj stretnutia, keď prehrávali. Po vylúčení ich hráča sme už hru kontrolovali. Päť minút pred koncom sme druhým gólom Šprocha spečatili svoje víťazstvo,“ poznamenal Kubičko.

 

Našli teda „Kubašania“ strelca, ktorého hľadali? „Myslím si, že góly v našom tíme budú dávať všetci hráči. Momentálne to ide jemu a ja verím, že ostatní hráči sa preberú vtedy, keď bude treba,“ naznačil Kubičko.

Začiatok nad očakávania

Zrejme ani on sám pred začiatkom sezóny nečakal, že by omladené mužstvo mohlo mať takýto parádny vstup do súťaže.

„Táto súťaž je v porovnaní s minulým rokom kvalitnejšia. Naše vyžrebovanie bolo pomerne náročné, takže máloktorý optimista si predstavoval, že po piatich kolách budeme mať na svojom konte 15 bodov a v tabuľke pravdy plus deväť. Zatiaľ sme spokojní,“ zdôraznil kouč, ktorého zverenci sa najbližšie predstavia doma proti Harichovciam.

„Vždy je dobré potvrdiť doma to, čo sme získali vonku. Súpera nemôžeme podceňovať, lebo Harichovce od minulej jesene odviedli kus dobrej roboty. Je to mladý kolektív, ktorého herný prejav sa zlepšil. Určite to bude behavý súper, na čo sa pripravíme a verím, že domáci zápas zvládneme,“ uzavrel Kubičko. 

"Kubašania" sa prezentovali vyváženým mužstvom

Vydané 17. 7. 2010 o 0:00 Autor: Richard Hudeček

SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Vydarenú sezónu má za sebou jeden zo šestice futbalových kolektívov spod Tatier účinkujúcich v V. lige skupiny S-Z, FK Spišské Bystré. Zverenci trénera Pavla Šelenga obsadili v tabuľke výborné štvrté miesto. “Kubašania” získali 46 bodov a so štrnástimi víťazstvami, štyrmi remízami a dvanástimi prehrami mali aktívne skóre 58:48. Uplynulú sezónu sme zhodnotili s trénerom P. Šelengom.

V súťaži ste skončili na peknom 4. mieste. Ako by ste charakterizovali celú sezónu?

"Keďže sme v predchádzajúcej sezóne skončili na zostupových priečkach a iba vďaka tomu, že Poprad neprihlásil svoje B–mužstvo do súťaže sme sa zachránili, hodnotím štvrté miesto ako veľký úspech v skončenom súťažnom ročníku. Myslím si však, že to až také prekvapenie nebolo, pretože sme mali vyvážené mužstvo, ktoré svoje kvality preukázalo v súťaži. Začiatok sezóny bol pre nás vynikajúci, neskôr pribudli zranenia a vylúčenia, takže prvú polovicu sezóny sme dohrávali aj s dorastencami a vtedy sme postrácali nejaké body. Taktiež druhú polovicu sme začali slabšie, ale nakoniec sa mužstvo prebralo a skončili sme na peknom štvrtom mieste."

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo  vonku?

 

"Myslím, že to bolo vyvážené aj doma, aj vonku. Nejaké body sme stratili doma, ale dokázali sme ich priniesť aj zvonku. Hlavne výsledky v Župčanoch a v Šarišských Dravciach boli veľkým prekvapením. Mužstvo tam zahralo veľmi dobre a zvíťazilo rozdielom triedy. Naopak, nedarilo sa nám doma s Kendicami a taktiež aj s Dravcami."

Splnili hráči vaše očakávania a predstavy?

"Niektorí splnili a iní zase nie. Hlavne mladší chlapci mali problém s udržaním stálej výkonnosti, niekedy odohrali dobrý zápas a vzápätí zlý. Ale dobré je, že sa chcú učiť. Mužstvo podržali hlavne starší hráči ako Krišanda, Vitko, Šuster a Kubičko. Ten sa ale po úvodných zápasoch zranil a nakoniec sme tréningový proces viedli spolu."

Čo bolo v sezóne najväčším pozitívom, a naopak, čo vás najviac sklamalo?

"Ako sklamanie by som označil, ako vždy, slabšiu účasť na tréningoch, hlavne z radov domácich hráčov. Stále u nich prevládajú iné záujmy ako futbal. Pozitívum bolo zapracovanie niektorých chlapcov z dorastu do A–mužstva."

Ostávate aj naďalej na trénerskej stoličke v Spišskom Bystrom?

"Áno, ostávam ešte trénovať mužstvo dospelých."

Kedy ste začali s letnou prípravou, ako prebieha a na čo sa v nej zameriate?

"S prípravou sme začali 7. júla po dvojtýždňovej prestávke. V pláne máme odohrať štyri prípravné zápasy, s mužstvami Kravian, Vysokých Tatier, Veľkej Lomnice a Spišského Štvrtku."

S akými cieľmi vstúpite do novej sezóny? Dôjde v kádri k nejakým výrazným zmenám?

"V mužstve nenastanú nejaké vážne zmeny. Káder sme posilnili dvomi hráčmi, takže uvidíme, ako sa ukážu v novej sezóne. V tabuľke by sme sa chceli pohybovať v horných miestach."